Bezpečnost

Zde můžete komentovat články zveřejněné na http://www.motoreport.cz

Bezpečnost

Příspěvekod Karlie » úte 11. srp 2009 22:06:35

Pokud máte někdo jakýkoliv poznatek, na co je třeba s ohledem na bezpečnost upozornit, tak sem s tím.
V plánu ještě pár věcí máme, ale jsme rádi za každý návrh.
Jakékoliv připomínky taktéž vítáme - můžeme se jim tak pro příště vyvarovat.
Fotografie a informace o špatném stavu vozovky, špatném nebo nedostatečném, či zarostlém značení apod. můžete zasílat na email: karolina@motoreport.cz
Pokud nám chcete pomoct a vlastníte webové stránky, napiště si o banner. Pokud chcete pomoct s distribucí letáků, napiště si o ně nebo o formát pdf. Pokud víte o něčem, co by mohlo celou věc vylepšit, informujte nás.
Díky!
Karolina
Karlie
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. led 2009 16:19:43

Re: Bezpečnost

Příspěvekod Marty » čtv 20. srp 2009 11:06:44

Ahoj Karolino;

velmi ocenuji tento opravdu zasluzny pocin! Slysel jsem kratky sot na CR1 dnes rano, kdyz jsem jel do prace.
Byl bych rad, kdyby se rozproudila celospolecenska diskuse a prispelo to k vetsi vzdelanosti vsech ucastniku silnicniho provozu.
Bohuzel medialni obraz ridicu jednostopych vozidel neni nikterak priznivy a jiste si za to muzeme z velke casti sami - motocyklismus tu nema vybudpovanou tradici ( pokud mam pouzit slova klasika :D ). Bohuzel motorek na silnicich s rozvojem automobilismu u nas ubylo a v poslednich par letech zaclo pribyvat a tim ridicu s mensi ci zadnou zkusenosti na moto a samozrejme i ridicu automobilu, kteri neocekavaji neco jako motorku na silnici. K tomu jiste velky vyber trhu motocyklu a ... (driv byla CZ, Jawa max do obsahu 350 az na drobne vyjimky. Kazdy zacinal na Pinckovi ktery jel max 60km/h s vetrem v zadech. Dnes i 50cc jezdi pres 100km/h a navic zacinajici ridici bohuzel zacinaji na vetsich kubaturach).
Ale je to jako ve zbytku spolecnosti nebo u dvoustopych vozidel: jsou taci kteri jsou ohleduplni mene, agresivnejsi vice atd a je jedno jestli sedi za riditky , nebo za volantem.
Navic se stava takovym uzusem, ze jestlize u havarie je motocykl, muze za ni ridic motocyklu - at uz je to jakkoliv, vsichni si rikaji: "zase blaznivej motorkar..., nic se nedeje kdyz jich bude o jednoho min...".
Dokonce i "seriozni" medium jako je CT o tomto vikendu odvysilala kratky porad BESIPu (myslim), kde zase vse bylo jen a pouze jak se ma chovat motorkar...
Pokud se podivame na zeme s tradici, plati tam nepsana pravidla (npr. motorkar nepredjizdi zprava mezi krajnici a jizdnim pruhem, automobily jezdi v levem pruhu vlevo, v pravem pruhu vpravo a motorkare mohou ocekavat pouze v miste mezi jizdnimi pruhy atd.)

Rad se pripojim a podporim tuto kampan, protoze mne to osobne trapi jako ridice obou typu vozidel. Ale jiste je treba to posunout za hranice www a ziskat podporu medii.
Jiste by se melo zmenit vseobecne povedomi o motorkari : fousaty, potetovany, pivo pijici po hektolitrech obleceny v cerne kuzi, nebo mlady kluk na silne zavodni motorce, ktery se vzhledl v jizde Valentina.
Pral bych si, aby az si sednu za riditka, aby me lidi za volantem brali jako partnera a uvedomili si, ze jsem daleko zranitelnejsi, nez oni. A stejne tak, az budu drzet v rukou volant, aby me motrky nepredjizdeli mezi krajnici a jizdnim pruhem zprava, neklickovoli ve stojici kolone, obzvlast kdyz se rozjizdi, aby nejezdili vedle sebe, kdyz jedou v kolone a kochaj se krajinou atd.

Preji vsem hodne bezpecnych km

Martin H.
Marty
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20. srp 2009 9:53:05

Re: Bezpečnost

Příspěvekod Karlie » čtv 20. srp 2009 14:15:06

Ahoj, moc díky za reakci. Mluvíš mi z duše. On je momentálně největší problém s časem. Na druhou stranu si říkám, že tohle je jen start a přes zimu mam v plánu zabojovat a na jaře to pořádně rozjet. Budu dotírat a dotírat... :)
Chtěla bych vytvořit samostatné webovky a trochu sáhnout po médiích, jenže v těch je zkrátka problém, protože nikdy nevíš, co z dobrého úmyslu vzejde kvuli senzaci...
Nejhorší je, že člověk ví, že zasáhnout je třeba už v základních školách a trochu do svědomí rodičů. Dospělí se na většinu podobných akci "vykašlou", ale s mladou generací se ještě něco dělat dá a nemyslím si, že je tak ztracená, jak se říká.
Někdy házim rukama, protože mi přijde, že bojuju s větrnými mlýny, pak si zase říkám, že to třeba opravdu k něčemu bude, i když se nestane zázrak.
Přes zimu na to vlítnu a pak budu hledat pomoc na různých místech. Zatím bydlím u Motoreportu, Matěj pro projekt udělal celkem hodně a co si budem povídat, taky nejsem všeznala a s projektem se "učim". Chybných kroků se asi nevyvaruju, ale věřím, že když se lidi zapojí, přinejmenšim jich neudělám moc...
Takže díky a kdyby ses chtěl jakkoliv zapojit nebo měl nějaké nápady, napiš mi na karolina@motoreport.cz
Karlie
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. led 2009 16:19:43


Zpět na Komentáře k článkům

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník

cron