Databáze cestopisů

Zde budete informováni o novinkách na serveru Motoreport.cz a samozřejmě můžete zasílat náměty a nápady na vylepšení.

Re: Databáze cestopisů

Příspěvekod Petr » úte 03. bře 2009 0:44:59

OKa chlapi, budou MPZky.

Ohledně výpisu údajů chci to provést jako u bodu 7., tedy 2 možnosti zobrazení. První výpis na jeden řádek, druhý komplexnější na >1 řádků.

Ke stěžejní zemi - něco takového už jde nastavit teďka, možná trochu nešikovně jako "tranzitní" nebo "cílová" země. Není povinné. Omezovat se na jednu zemi je podle mě nesprávné.

Ohledně malé ikonky ze kterého serveru je cestopis - nad něčím takovým jsem uvažoval. K tomu se váže i spolupráce s dalšími servery (viz bod 3. a 4.) - určité kroky podnikneme, zatím máme ale dost spráce s ostatními věcmi tady. Ohledně toho jestli je to sci-fi - může být, nemusí. Víc se do toho radši nebudu zamotávat.

Když se bude na Motoreport vkládat cestopis, bude automaticky vložený i do databáze. (2.)

Editaci bude mít povolenou jenom autor odkazu. V ostatních případech mě není problém kontaktovat. S automatizací bych to zase nepřeháněl. Stále platí to, že odkazy nechci kontrolovat. Pokud budu muset, podniknu určité kroky. Věřím ale, že na takhle úzce profilovaném serveru to nebude potřeba. (5.)

Při vkládání je kontrolováno, jestli odkaz už existuje a pokud ano, nepovolí vložení. Tohle se dá celkem jednoduše obejít. V každém případě jsem opět k sehnání a posledni slovo bude mít myslím pokaždé autor daného cestopisu. Nemůžu např. automaticky řešit jestli 2 různé odkazy nevedou na umístění na jiných serverech (i tohle by se dalo nějak udělat, ale jak už jsem psal, moc automatizace je spíše ke škodě věci). (6.)

K té oblasti (Pobaltí, Balkán, ...) - nemyslím, že by to při vkládání cestopisu bylo vhodné. Naopak při vyhledávání by mohlo být užitečné definovat určité seskupení zemí a ty nechat jednoduše vyhledat, jestli cestopis nějakou zemi ze seskupení obsahuje. Člověk by tedy nemusel vybírat všechny země, ale dal by hledat cestopisy z oblasti např. Balkán. Tohle chci určitě udělat.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 26. pro 2008 5:53:57
Bydliště: Rakvice, Praha

Předchozí

Zpět na Motoreport.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron