Řízený smyk

Podělte se o zkušenosti ze svých cest s ostatními. Rozhodujete se někam vyrazit, ale zajímaí Vás zkušenosti ostatních? Zeptejete se.

Řízený smyk

Příspěvekod mala_zaba » čtv 22. led 2009 12:03:37

Zdravím všechny.
Zajímala by mě takoová věc. Nedávno(5 minut) jsem viděl takové videika a to mě přivedlo na otázku jak vlastně na smyk? Koukal jsem na motardy a tam tomu říkají řízený smyk obou kol- není to blbost obou kol? Vždyť přední ve smyku není ne???!!! Nebo třeba když najížděj v MotoGP do zatáček, tak jim jde zadek do boku. A pak i nějaký fígli na streetech co jsem viděl na akci(típek kolem proletěl bokem nejpve na levou a hned na pravou- vypadalo to jako by stál na zadní brzde, ale kolo se točilo a projet tak docela velký úsek aniz by nijak extremne zbrzdil). Jde pokaždý o to samý, nebo tam na to jdou jinak?? Je to prostě jen přebržděný zadní kolo?
Dík
mala_zaba
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 03. led 2009 18:54:32

Re: Řízený smyk

Příspěvekod doro » čtv 22. led 2009 12:30:33

... jde to pri najezdu do zatacky, bzdeni predni a podrazeni min o 2 kvalty ... ale clovek na to musi mit nervy a cit a znat profil zatacky atd.:))


tady je jeden poweslide ... http://www.youtube.com/watch?v=l6bXqFZC ... re=related
a tady jeden supermoto ... http://www.youtube.com/watch?v=yL9pV0TMa2Q
doro
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 05. led 2009 10:33:03
Bydliště: Zbraslav

Re: Řízený smyk

Příspěvekod mala_zaba » čtv 22. led 2009 12:42:09

Ten powerslide je hustej no :shock: - do toho se dostal "prostě" :D plynem ne? Ale když natom letěj ty motardysti, tak to do smyku dostane tak jak jsi psal a pak to plynem regulujou, nebo se prostě vezou na brzdícím zadním kole?
mala_zaba
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 03. led 2009 18:54:32

Re: Řízený smyk

Příspěvekod BoGSser » čtv 22. led 2009 18:00:33

na kraji plaste neni dostatecna adheze, takze kdyz tam mas pak vic vykonu na zadnim kole nez se dokaze prenest na silnici tak proste hrabes. me se to stalo kdyz jsem mel na svym BMW treti kvalt v rychlosti 80km/h a pri zmene zatacky zatahl trochu vic za plyn. pri tom bys nemel byt v ose naklonu motocyklu a mel bys vyrovnavat predni kolo do proti smeru smyku, jinak sebou plesknes. nic hrozneho, ale urcite jsem nemel v umyslu na spuntech TKC jezdit powerslide.. 8-)
BoGSser
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. led 2009 10:59:41
Bydliště: Brno a taky jedna vesnicka u Mikulova

Re: Řízený smyk

Příspěvekod KTMatěj » pát 23. led 2009 20:02:58

Obrázek

Takovej falešnej drist se dělá zatížením předního kola nakloněním nad předek, přidáním plynu a nohama se tomu trochu pomůže, ale v zatáčce je to podstatně pomalejší.
Uživatelský avatar
KTMatěj
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 03. led 2009 0:14:41
Bydliště: Praha

Re: Řízený smyk

Příspěvekod doro » pon 26. led 2009 15:03:03

...mno kdyz se umí driftovat v aute... tak je to konzert :) http://www.youtube.com/watch?v=rs-jAImScms
doro
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 05. led 2009 10:33:03
Bydliště: Zbraslav


Zpět na Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron