GPS Mapy

Kde koupit mapu, jaká GPS mapa je nejvhodnější, odkud stáhnout itinerář, vše můžete probrat zde.

GPS Mapy

Příspěvekod majla » ned 04. led 2009 19:40:40

Vim že krást se nemá,ale nemáte někdo pár odkazů na navigační mapy?A zajímal by mě postup jak je nacpat do navigace.Díky za odpovědi
majla
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 03. led 2009 22:00:20
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: GPS Mapy

Příspěvekod KTMatěj » ned 04. led 2009 19:48:44

Je tiu zcela zásadní otázka: Co máš za značku GPS?
Uživatelský avatar
KTMatěj
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 03. led 2009 0:14:41
Bydliště: Praha

Re: GPS Mapy

Příspěvekod majla » ned 04. led 2009 20:02:06

Mám starýho Garmina,street pilot,je mi líto jí vyhodit tak jí občas používám na moto.
majla
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 03. led 2009 22:00:20
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: GPS Mapy

Příspěvekod KTMatěj » ned 04. led 2009 20:10:22

No Garmin je právě trochu problém. Registrační kod není k mapě(jako je to třeba k windows), ale k přístroji, to zmanená, že ty ve webové registraci vyplníš číslo své GPS a na jiném přístroji tu mapu již nelze použít. Pár lidí to obešlo, ale legrace to asi nebyla. Dá se sehnat prá free map, třeba části zemí, nebo demo verze, já jsem měl takhle nahranou ukrajinu. Nikdy to ale nebude to pravé. Naštěstí ceny map už se taky dostávají k přijatelným mezím a spousta prodejců je dává zdarma k GPS
Uživatelský avatar
KTMatěj
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 03. led 2009 0:14:41
Bydliště: Praha

Re: GPS Mapy

Příspěvekod Alp » ned 04. led 2009 21:19:52

Zdravím,no tak mapy najdeš na torrentech,je jich tam dosta odemknout je není problém. Jinak pokud by se ti nechtělo je stahovat tak písni ;)
Alp
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. led 2009 21:08:25

Re: GPS Mapy

Příspěvekod KTMatěj » ned 04. led 2009 21:22:07

Tak o tom jsem ještě neslyšel, co to je za mapy? Full verze, nebo nějaký lokální?

Díky
Uživatelský avatar
KTMatěj
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 03. led 2009 0:14:41
Bydliště: Praha

Re: GPS Mapy

Příspěvekod Petr » ned 04. led 2009 22:14:20

Matěji, bohužel/bohudík (každý si doplní podle smýšlení) došlo k prolomení zabezpečení u Garmina. Mapy se už dají odemykat. Hlavně aby to neodradilo některé výrobce od aktualizací a vůbec nových map - i takové zprávy jsou. O tomto problému asi bude nejvíc vědet Tomáš Kocanda z Touratechu.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 26. pro 2008 5:53:57
Bydliště: Rakvice, Praha

Re: GPS Mapy

Příspěvekod TomasTT » pon 05. led 2009 16:41:05

Je to obecně problém ve dvou rovinách.
Vývoj třeba rumunské mapy (to dávám příklad protože se znám s člověkem co to dělá) stál obrovskou spoustu peněz a pokud se prodá 5% toho, co u předchozí verze, protože to jeden koupí (instalaci), hodí na rapidshare a všichni si vygenerují heslo, tak to je sebevražda to dál vyvíjet. Oni měli už nakoupené podklady takže to nemohli zrušit a novou verzi dodali a výsledkem je to, že dalšího nic prostě nebude. Takhle vývoj zastavila řada dalších firem, protože na jednu stranu když chtějí koupit podklady, tak to stojí třeba 50.000EUR a prodeje jsou prakticky v jednotlivých kusech.
Garminu tahle situace pochopitelně vyhovuje, protože se prodá víc zařízení ale od výrobců map si nechali poslat databáze registrovaných přístrojů a licence, takže pokud by chtěli, udělají jednoduchou kontrolu během aktualizace firmware, jestli máš v přístroji licence na mapy tak je porovnají s licencí v databázi. Ale ono stačí před instalací upgrade ty mapy odstranit... znáte to. Zkrátka a dobře - z mého pohledu je to tak, že nové mapy budou jen od těch, kdo je potřebují pro bundlování s přístroji (třeba CZ je krásný příklad) ale firmy co dělaly jen mapy nové aktualizace dělat nebudou. Takže za chvíli to bude jako s tomtomem - sice se ukrást dá všechno ale jsou to docela starý mapy, protože jen šílenec by investoval peníze do nových, když za hodinu to bude viset nasdílené online.
Garmin má novou metodu klíčování hotovou ale jak jsem říkal - asi jim vyhovuje takhle situace kvůli prodejům a je otázka, kdy s tím přijdou na trh a bude to znamenat další vývoj ze strany výrobců map a mám obavy, že někteří z nich už to zabalili úplně.
Pokud si vlastníci datových podkladů budou říkat za data to, co si říkají, těžko se změní ceny map pro koncové zákazníky. Na ceně má největší podíl cena podkladů a logicky - pokud oni prodávají data výrobci autonavigací, kteří jich prodávají statisíce jako OEM, proč by měli ty samý data prodávat jiným firmám levněji. Ceny map do Garminu jsou relativně přijatelné, když uvážím že za aktualizaci map v autě se platí podle značky třeba i 80 tisíc. Ne za navigaci, jen za nový disk s mapami! Ovšem když je něco někde zadarmo, proč by to lidi měli kupovat. Podívejte se na PDA. Proč ta kategorie jde do kytek? Všechno se na to prostě krade, firmy kašlou na vývoj protože to nikdo nezaplatí. A to je software co se prodává za stokoruny. Vidím to prostě černě
TomasTT
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. led 2009 15:27:01

Re: GPS Mapy

Příspěvekod doro » úte 06. led 2009 23:22:04

doro
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 05. led 2009 10:33:03
Bydliště: Zbraslav

Re: GPS Mapy

Příspěvekod Petr 11 » pon 12. led 2009 11:14:52

Tomáši,
prosím Tě,potřeboval bych to nové Rumunsko na jarní Enduromanii,už tam bez mapy jet nechci...Mám 60Cx,poslal bys mi do mailu cenu,abych věděl,kolik mám počítat a info o dostupnosti? Díky,Petr.
Lépe se zadřít,než-li zrezivět...
Uživatelský avatar
Petr 11
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 12. led 2009 10:41:57
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Mapy a podklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron